21 نکته عکاسی لنداسکیپ بخش دوم

عکاسی لنداسکیپ

عکاسی مناظر
اسرار مناظر قاعده یک سوم، اساسی ترین و همچنین یکی از قابل اعتماد ترین روش های کادر بندی است ، با پیروی از این قانون، مناظر شما دارای یک حس واقعی تعادل است که برای چشم لذت بخش است.

11. یک تعادل بصری ایجاد کنید


در کنار نور زیاد، شرایط آب و هوایی مناسب و قرار گرفتن در معرض کامل، ترکیب بندی یکی از مهمترین جنبه های عکاسی لنداسکیپ است. ترکیب بندی یک اصطلاح ساده برای توصیف نحوه عناصر صحنه در فریم تصویر است. در این جا تعدادی از ترفندها معرفی می شود که می توانید استفاده کنید تا تعادل بصری عکس خود را به نمایش بگذارید و بیننده را در آنها درگیر کنید.
قاعده یک سوم، اساسی ترین و همچنین یکی از قابل اعتماد ترین اسباب ترکیب بندی است ، بنابراین آن را به عنوان پایه و اساس عکس های خود را در نظر بگیرید. با پیروی از این قانون، مناظر شما دارای یک حس واقعی تعادل است که برای چشم لذت بخش است.
با حاکمیت یک سوم، شما باید تصور کنید که قاب در دو قسمت افقی و عمودی به 9 بخش مساوی تقسیم شده است.
ایده این است که نقطه کانونی اصلی تصویر را در یکی از چهار نقطه که این خط ها تقاطع می شوند قرار دهید.
بعضی از دوربین ها در صفحه نمایشگر یا روی صفحه LCD هنگامی که با استفاده از Live View تصویر می زنید، یک شبکه مقرره ای از یک سوم را در اختیار شما قرار می دهند، بنابراین اگر تصور کنید که تصور شبکه دشوار است، این یک راه عالی برای دیدن آن است. تنظیمات منظره یاب به احتمال زیاد در منوی سفارشی دوربین شما قابل مشاهده خواهد بود. با نمایش Live View دکمه نمایش را از طریق حالت های نمایش در دسترس تغییر دهید.

12. ورود به تصاویر

با قرار دادن یک پیش زمینه ی جذاب از قبیل سنگ، آب یا هر چیزی که مربوط به صحنه است به طور کلی، شما یک مرحله پیاپی بصری ایجاد می کنید و این یک نقطه شروع برای چشم بیننده برای ورود به تصویر است.
به همین خاطر یک شی تصادفی و مورد علاقه خود را به عنوان پیش زمینه قرار ندهید. این نیاز به ارتباط با صحنه دارد و در نهایت آن را تکمیل می کند. و با ساختن شیء با استفاده از قانون یک سوم، شما هماهنگی و بصری را حفظ خواهید کرد.

13. امتداد چشم بیننده

اگر می خواهید تصاویر چشم انداز پویا را ایجاد کنید که بیننده را به تصاویر خود بکشانید، خطوط مستقیم ممتد یک ترکیب شگفت انگیز برای این امر می باشد.
شما یک عنصر خطی قوی در صحنه مانند یک دیوار، جاده، سنگ یا یک پل دارید. با قرار دادن این عنصر به طوری که در یک سوم پایین قاب قرار می گیرد، و به طور ایده آل در سمت راست ، شما می توانید طوری کادر بندی کنید تا خطوط به نقطه کانونی در تصویر حرکت کنند. در بعضی موارد، خطوط ممتد همچنین می توانند به عنوان پیش زمینه ای جالب عمل کنند.

14. قوانین را نقض کنید

ما به برخی از قوانین و اسبابی که می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا صحنه های چشم انداز شما فوق العاده به نظر برسد اشاره کردیم. اما همه قوانین می توانند شکسته شوند، این طور نیست؟
هنگامی که شما یاد می گیرید که چگونه از قانون یک سوم استفاده کنید، اغلب طبیعت تکرار می شود، اما زمانی وجود دارد که کاملا آن را نادیده بگیرید و با موضوع اصلی یا خط افق در مرکز فریم، تصویر جذابی را ایجاد کنید.
شما می توانید کشف کنید که بهترین نوع صحنه ها برای ایجاد مرکزی، آنهایی هستند که عنصر مشخصی از تقارن طبیعی وجود دارد، مانند یک اسکله، مزارع اسطوخودوس یا درختان تنها.

15. مینیمالیسم را کشف کنید

مناظر کوچک می تواند شگفت انگیز باشد. آنها می توانند همانند یک صحنه چشمگیر کلاسیک با جزئیات و نور به همان اندازه قانع کننده باشند. در عکاسی و هنر یک ایده ترکیبی به نام "قواعد سه گانه" وجود دارد: فرضیه پشت آن این است که فقط سه عنصر از دو یا چهار چشم انداز لذت بخش تر است.
بنابراین هنگامی که شما در حال عکسبرداری از منظره های مینیمالیستی هستید، اگر شما یک درخت تنومند و یا یک کشتی متروک در یک ساحل ندارید، سعی کنید قاعده سه را پیدا کنید. آن را امتحان کنید - ما مطمئن هستیم که شما موافق خواهید بود که قواعد سه گانه واقعا یک فرمول برنده است.

16. با استفاده از حرکات دوربین خلاق باشید

عکاسی مناظر معمولا به صورت تصاویر با وضوح بالا گرفته می شود. گاهی تاری حرکت مربوط به عناصر متحرک مانند آب به تصویر اضافه می شود. برای گرفتن تمام منظره به صورت پویا دوربین را به اولویت شاتر در 1/8 ثانیه با ISO 100 تنظیم کنید؛ این تنظیمات به طور کامل برای هر دو تکنیک زیر کار خواهد کرد.
مناظر بهم پیوسته جایی است که شما در حین عکس گرفتن دوربین را در جهت عمودی یا افقی حرکت می دهید. حرکت عمودی برای درختان بهتر است. برای عکس های ساحلی، یک حرکت افقی را امتحان کنید.
لرزش زوم جایی است که شما لنز را به سوژه ای که عکاسی و تمرکز می کنید، بزرگنمایی می کنید. سپس در حین رها کردن شاتر، می توانید زوم کنید. آزمایش با سرعت زوم مختلف برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است.

17. ایجاد پرتو ستاره ای

هنگامی که شما در طلوع خورشید یا غروب خورشید عکاسی می کنید، هنگامی که خورشید در بالای افق قرار دارد، خورشید بسیار روشن خواهد شد. نور هنوز هم نرم و رنگارنگ است، اما آفتاب روشن می تواند دشواری فیلمبرداری را ایجاد کند. یک راه برای غلبه بر مشکل و اعمال یک اثر خیره کننده، ایجاد یک خطوط ستاره ای است. برای انجام این کار، خودتان موقعیت خود را تنظیم کنید تا خورشید چیزی جزئی باشد و یا زمانی که خورشید فقط در طول خط افق قرار دارد، شلیک کنید. در حال حاضر با دیافراگم تنظیم شده به هر f / 16 یا f / 22، نور روشن به عنوان یک ستاره دستگیر خواهد شد. این واقعا ساده است - هیچ فیلتر مورد نیاز نیست.

18. به دنبال تقارن باشید

بازتاب ها می توانند برای انواع عکاسی بسیار خلاقانه باشند، اما با مناظر آنها می توانند تقارن کامل آینه ارائه دهند. برای این نوع شات، دریاچه یا خط افق را در مرکز فریم قرار دهید تا صحنه و بازتاب را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

19. بیرون بروید و از صبح های غبارآلود عکس بگیرید

غبارآلودگی بهترین شرایط برای عکاسی به نظر نمی رسد ، اما نگاه مرموز چشم انداز فرصتی است که نباید از دست دهید. بهترین عنصر برای عکاسان، « پرتو مهتاب» است که در حقیقت روشن است و همیشه شبها زمانی اتفاق می افتد که زمین از طریق تابش از دست می رود. این نوع غبار اغلب نزدیک به زمین باقی می ماند و یک لایه نازک سفید ایجاد می کند.
برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض تاریکی، ممکن است نیاز به استفاده از جبران نوردهی داشته باشید. شما باید سعی کنید موقعیت خود را به طوری قرار دهید که خورشید در مقابل شما قرار گرفته است.

20. کشف جزئیات انتزاعی

چرا مکان های مختلف را کشف نکنید و به جزئیات جالب توجهی نظیر الگوهای سبز یا بازتاب در استخرهای آب نگاه نکنید و روی این تمرکز نکنید؟
یک لنز به شما امکان می دهد که در محیط اطراف خود بزرگنمایی کنید و فراموش نکنید که با استفاده از فیلترها نیز آزمایش کنید. شما باید به یاد داشته باشید که فیلترهای قطبی می توانند رنگ های انعکاس دهنده و اشباع را کاهش دهند، در حالی که فیلترهای ND به شما اجازه می دهند عکس بگیرید
در سرعت شاتر پایین تر، بنابراین شما حتی می توانید تار شدن آب را برای رسیدن به یک اثر انتزاعی پویا امتحان کنید.

21. دیدگاه های جدید بسازید

فراموش نکنید که مکان هایی را برای رسیدن به بهترین نقطه نظر خود پیدا کنید - و اگر این بدان معنی است که بر روی زمین بخوابید و به بالا نگاه کنید، حتما انجام دهید!
عکاسی منظره | عکاسی لنداسکیپ | لنداسکیپ | landscape photography | عکس منظره | عکس طبیعت