عکاسان مشهور همراه عکس مطرح خود

عکاسان معروف

تیم مونوانی چه کسی و چه چیزی پشت عکسهای معروف دنیا قرار گرفته است

عکاسان مشهور وقتی پشت تصاویر عکاسی خود قرار می گیرند

با اینکه شما عاشق عکاسی هستید، احتمالا نمیدانید چه چیزی در پشت برخی از معروفترین عکسهای دنیا قرار دارد. تیم مونوانی، عکاس ایالات متحده آمریکا، با جمع آوری این موارد با نام "پشت عکس" حماسه سازی می کند.

او می دانست این کار بسیار جذاب است زیرا بیننده می توانست عکاسی و عکاس را در یک تصویر درک کند.

این آثار در یک دوره پنج ساله با بیش از 150 عکاس جمع آوری شده.


 در بخش زیر می توانید تعدادی از این آثار که از عکاسان بنام دنیا چون استیو مک کری،جف 
وایدنر،هری بیسون، لایل اوورکو و ... هستند را مشاهده کنید.
استیو مک کری - دختر در افغانستان-Steve McCurry – Girl In Afghanistan


استیو مک کوری: پیشاور، پاکستان، 1984. من 17 سال به دنبال این دختر می گشتم و در نهایت او را در سال 2002 پیدا کردم. نام او شاربات گولا است.

جف وایدنر - پکن 1989 - Jeff Widener – Beijing 1989


هری بیسون - The Beatles - Harry Benson

هری بیسون: براون اپستین - مدیر بیتلز - فقط به آنها گفته بود آنها شماره یک در آمریکا هستند - و من با آنها به نیویورک می رفتم. 1964

لایل اوورکو - 9/11 - Lyle Owerko

لایور اوورکو: هیچکس نمی دانست چنین روز زیبا و گرمی، به عنوان یک پس زمینه برای یکی از دردناک ترین و گیج کننده ترین رویدادها به قلب انسان خدمت خواهد کرد. این تصویر یک بخش کوچکی از یک رویداد بزرگ است که موضوعات هزاران داستان و میلیونها نفر را با هم مرتبط می کند. کلمات نوشته شده هرگز تمام حوادث رویداد را تحویل نخواهند داد. من بهترین کار را کردم که بتوانم در عکاسی از 11 سپتامبر انجام دهم به طوری که نسل های آینده ایده های محدوده آنچه اتفاق افتاده را داشته باشند تا شواهدی کسب کنند که بی گناهان بتوانند به راحتی در لحظه ی لبه ی تیغ زدن به سرعت از بین بروند. امید من این است که در آن زمان زخم ها و دردها، زخم خواهد شد و خرد و صلح در میان تاریکی این حوادث غلبه خواهند کرد، به طوری که بشریت می تواند به زمان فضل و فهم حرکت کند.

مری الن مارک - رئيس سیرك با فیل - Marry Ellen Mark – Ringmaster With Elephant

مری الن مارک: من عکسی از رام پراکاس سینگ و فیلمی محبوب شیما را که در سال 1990 گرفته شده بود نگهداری می کنم. رام پلاک سینگ حلقه ای از "سیرک طلای بزرگ" بود - این عکس در احمدآباد، هند انجام شد - این بخشی از پروژه سیرک هند بود من عاشق هند هستم وعاشق سیرک هستم، بنابراین عکاسی از هجده سیرک در اطراف هند تجربه باور نکردنی بود. متاسفانه Shyama چند ماه پس از این عکس فوت کرد -ظاهرا، او به مسموم شد - رام سینگ بسیار ناراحت و خرد شد - من هم همینطور .

توماس منگلسن - خرس قهوه ای - Thomas Mangelsen – Brown bear

توماس مندلسن: خرس قهوه ای، بروس فالز پارک ملی Katmai، آلاسکا. جولای 1988. من این امکان را من یک هفته در یک پلت فرم کوچک در خودم را در حالت سقوط قرار دادم تا بتوانم این تصویر را بگیرم. من بیشتر روزها را قبل از طلوع آفتاب میامدم و تا تاریکی میرفتم. تقریبا شش هفته بعد جعبه ی زرد را برای دیدن این تصویر باز کردم. آن یک سورپرایز خوب بود. که تا به حال شناخته نشده است که من آن را دریافت کردم.

دیوید دوبیت - دایره باراکودا - David Doubilet – Circle Of Barracuda

دیوید دوبیت: دایره Barracuda، نیویورک، پاپوآ گینه نو. مدرسه شارون باراکاودا سه بار غواص را دور زد و آنها را به دریائی تاریک بعد از ظهر راندند. اقیانوس های جهان دارای خطوط مستقیم نیستند هندسه مثل یک دایره کامل یک چیز نادر است، اما این بارارکاداها این کار را به عنوان دفاع انجام می دهند. 70٪ از سیاره ما اقیانوس است. این مکان زیبایی پنهانی بی نهایت است. این جایی است که نور به شیوه ای کاملا متفاوت رفتار می کند. گرم شدن کره زمین / تغییر آب و هوا در مورد آب است. صخره های مرجانی که در آن من بیشتر زندگی ام را صرف می کنم اکنون بسیار تهدید می شود نه فقط از افزایش دما، بلکه از تغییرات شیمیایی در اقیانوس، این جهانی است که جنیفر هیز و من به آن وارد می شوند. این بیشتر سیاره ماست جهان بدون گوشه هایی که ممکن است تا پایان قرن بچرخد.

نیل لایفر - علی در مقابل لیستون - Neil Leifer – Ali vs. Liston


وینسنت لافورت - من و انسان من -Vincent Laforet – Me And My Human

وینسنت لافورت: من به اندازه کافی خوش شانس بودم که شاهد موارد بسیار شگفت انگیز در حرفه ی نسبتا جوانم بودم که بیست سال پیش آغاز شد. بسیاری از آنها زیبا بودند، بعضی دیگر هولناک بودند؛ اکثر لحظات مهم در تاریخ هر رویداد بزرگ یا کوچک مهم است. یکی از چیزهای جالب که من از طریق عکاسی هوایی آموختم این است که گام به عقب (یا در این مورد 1500 فوت) اغلب موجب می شود که دید به شکل بسیار متفاوتی با تصویر در نظر گرفته شود، و مجبور می شوند تصورات خود را به دست بگیرند. "من و انسانم" پارک مرکزی، نیویورک

Elliott Erwitt - دو سگ با مالک - Two Dogs With Owner

الیوت اروتیت: تصویری که من گرفتم در سال 1974 در خیابان از آپارتمان من در پارک مرکزی نیویورک شکارکردم. 38 سال از آن رویداد گذشته است.

هرمان لئونارد - جاز موزیسین- Herman Leonard – Jazz Musicians

هرمان لئونارد: اوایل سال 1948 در Royal Roost در نیویورک بود. یک تمرین بعد از ظهر فرصتی منحصر به فرد برای عکسبرداری از غولهای جاز با 4 × 5 Speed ​​Graphic قابل اعتماد به من داد. چه کاری عالی است برای انجام آنچه که دوست دارید و در همان زمان سرگرم می شوید!