آرت-فر های هنری

آرت فرهای مطرح بین المللی

آرت فر
چکیده افزایش اهمیت و توجه بر هنرهای معاصر در دنیای مدرن امروزه باعث شده که بازارهای هنری وسعت بسیاری پیدا کرده و بسترهای متعددی برای معرفی، نمایش و فروش آثار هنری در سطح بین المللی بوجود آید که مورد استقبال هنرمندان و علاقمندان به هنر قرار گرفته.در این مطلب بطور مختصر به معرفی تعدادی از آرت فرهای مهم و معتبر در سطح جهانی می پردازیم.

آرت فر چیست

" آرت فر " یا " نمایشگاه هنر " از نمونه رویدادهای هنری است که معمولا در سطح بین المللی برگزار می شود. آرت فرها در قرن 19 هر 2 یا 3 سال یکبار برگزار می شدند اما با ورود به دنیای مدرن و هنرهای معاصر در قرن 21 استقبال بسیاری از آرت فرها شد که موجب شد هرساله به صورت چند روزه برپا شوند.
در آرت فرها غرفه هایی مختص گالری ها وجود دارد تا گالری داران از کشورهای گوناگون آنها را اجاره کرده و به نمایش آثار هنرمندان و فرهنگ کشورشان بپردازند. آرت فرها نه تنها در معرفی و نمایش آثار هنرمندان در سطح بین المللی نقش دارد بلکه در فروش آنها نیز تاثیرگذار است و از بازارهای مهم هنری محسوب میشود.


Art Basel آرت بازل

آرت بازل از قدیمی ترین و معتبرترین آرت فرها در سطح جهانی است که از سال 1970 در بازل سوئیس با شرکت 90 گالری از 10 کشور و با هدف نمایش و فروش آثار هنری روز شروع به فعالیت کرد. آرت بازل هم اکنون با 280 غرفه و با گنجایش 4000 اثر هنری و با شعب بسیار در کشورهای متعدد به فعالیت خود ادامه می دهد.
آرت بازل هرساله در شهرهای بازل، هنگ کنگ و میامی به صورت پنج روزه برگزار می شود.

تصویری از آرت بازل میامی، 2020

تصویری از آرت بازل میامی، 2019


liste art fair آرت فر لیسته

آرت فر لیسته در سال 1977 در بازل آلمان آغاز به کار کرد و هدف آن کشف نسل جدید هنرمندان در عرصه هنرهای معاصر است.

تصویری از آرت فر لیسته، 2020


Tefaf تفاف

 آرت فر تفاف از رویدادهای معتبر هنری در اروپا محسوب می شود که در سال 1975 در هلند افتتاح شد و هدف آن علاوه بر نمایش و فروش آثار هنری معاصر به نمایش آثار آنتیک و قدیمی مانند نقاشی های کلاسیک، جواهرات و غیره می پردازند و بازدیدکنندگان می توانند به مشاهده و خریداری این آثار بپردازند.
تفاف هم اکنون دارای 260 نمایندگی در 20 کشور است و هرساله در طی دوره 10 روزه برگزار می شود.

تصویری از آرت فر تفاف، 2021


arco Madrid آرت فر آرکو مادرید

آرت فر آرکو مادرید اسپانیا فعالیتش را در سال 1982 آغاز کرد و در 4 دهه گذشته به یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل موثر در بازارهای هنری تبدیل شده که مانند دیگر آرت فرها به معرفی، گسترش و فروش آثار هنر معاصر و آوانگارد می پردازد.

تصویری از آرت فر آرکو مادرید، 2020


Frieze London آرت فر فریز لندن

فریز لندن از جمله آرت فرهای معتبری است که در سال 2003 در لندن تاسیس شد. تمرکز و هدف اصلی آرت فر فریز لندن بر آثار هنر معاصر و هنرمندان در قید حیات است.
این آرت فر علاوه بر نمایش و فروش آثار هنری در طول نمایشگاه بطور همزمان به برگزاری کنفراس و ورکشاپ پرداخته که هنرمندان می توانند بطور حضوری و زنده به خلق اثر خود بپردازند.

تصویری از آرت فر فریز لندن، 2019


volta art fair آرت فر ولتا

 ولتا از دیگر آرت فرهای مطرحی است که در سال 2005 تاسیس شده و در بین هنرمندان جوان و نوظهور طرفداران زیادی دارد چرا که هدف اصلی آرت فر بر کشف استعدادهای جدید و جوان است و اکثر آثار این آرت فر به این هنرمندان و استعدادها تعلق دارد.

تصویری از آرت فر ولتا


art dubai آرت دبی

آرت دبی در سال 2006 آغاز به فعالیت خود کرد و از بهترین آرت فرها در سطح جهانی مخصوصا در منطقه خاورمیانه محسوب میشود. آرت دبی علاوه بر برگزاری نمایشگاه از آثار هنری هنرمندان پیشکسوت و نوظهور به برگزاری رزیدنسی ( اقامت هنری ) به مدت 6 هفته می پردازد که فرصتی است برای آشنایی هنرمندان با فرهنگ و هنر بومی دبی.

تصویری از آرت دبی، 2021


India art fair آرت فر هند

آرت فر هند بزرگترین رویداد هنری هند است که از سال 2008 در دهلی نو شروع به فعالیت کرده و هم اکنون از محبوب ترین آرت فرها به شمار می آید. آرت فر هند به نمایش و فروش آثار هنری چون نقاشی، مجسمه، آثار چاپی، عکس، میکس مدیا و ویدیو آرت می پردازد.

تصویری از آرت فر هند 


hong kong art fair آرت فر هنگ کنگ

آرت فر هنگ کنگ در سال 2007 تاسیس شد و از جمله مرکزهای مهم هنری در آسیا و البته جهان به شمار می رود چرا که این آرت فر محلی است که بطور همزمان می توان با فرهنگ و هنر شرق و غرب و هنرمندان کشورهای مختلف آشنا شد.
آرت فر هنگ کنگ در سال 2013 به آرت بازل پیوست و همچنان به فعالیت خود ادامه داد.

تصویری از آرت فر هنگ کنگ، 2020


تصویری از آرت فر هنگ کنگ، 2019


Scope art show اسکوپ آرت فر

این آرت فر هرساله در شهرهای نیویورک، بازل و میامی برگزار میشود و دارای 60 تا 100 غرفه است که هدف آن توجه و حمایت از هنرمندان و گالری داران جوان و نوظهور است.

تصویری از آرت فر اسکوپ


تصویری از آرت فر اسکوپ


گردآورنده:آتوسا صفوی زاده
بازار هنری | هنرهای معاصر | رویدادهای هنری | آرت فر ها | آرت فر های بزرگ | معروف ترین آرت فرها | آرت فر بازل | هنرمندان نوظهور | آرت فر های هنری | معرفی آرت فر ها