مقایسه دوربین نیکون با دوربین کنون

دوربین کنون یا دوربین نیکون

نیکون یا کنون
هنر عکاسی photography
چکیده اساسی ترین سؤالی که هنگام خرید DSLR ذهن ما را مشغول میکند این است که (canon بهتر است یا Nikon؟) و (کیفیت کدام بالاتر است؟) در واقع حتی عکاسان باتجربه و حرفه ای هم در این راه به مشکل برمیخورند و اغلب در مورد آن مدت زیادی فکر می کنند تا به نتیجه قطعی برسند. به همین دلیل، ما لیست بهترین DSLR ها را(بهترین مدلهای طراحی شده برای مبتدی ها ، علاقه مندان و حرفه ای ها) که در حال حاضر از این دو کمپانی موجود است را در اینجا قرار داده ایم و آنها را با رقبای همسطح خود مقایسه کرده ایم.

کدام دوربین را بخریم؟

اگر در عکاسی تازه کار هستید و به دنبال اولین دوربین خود هستید یا علاقه مند به کاوش در طیف وسیعی از مدل های عکاسی هستید یا حتی یک کاربر حرفه ای هستید که به دنبال یک دوربین قدرتمند تمام فریم است ،میتوانید با توجه به این مطالب بهترین ایده را متناسب با نیازهای خود به دست بیاورید.

با توجه به اینکه هردو کمپانی Canon و Nikon طیف وسیعی از دوربین های mirrorless را ارائه داده اند.ما نگاهی به پیشنهادات هر دو تولید کننده انداختیم.

واقعیت این است که هر دو شرکت DSLR های فوق العاده ای تولید می کنند. اما هرکدام با توجه به علایق کاربران و مقطع های مشخص عکاسی ، کالاهای متفاوتی را در بازار ارائه می دهند ، بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که برخی از مدل ها بیشتر از سایر مدل ها با نیازهای شما مطابقت دارند.بهترین DSLR های canon و nikon در سطح ورودی:

اولین چیزی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید این است که (بودجه شما چقدر است؟) و (برای چه کاری میخواهید از دوربین استفاده کنید؟) برای خرید اولین دوربین خود هیچوقت سراغ گران ترین دوربین نروید زیرا نه تنها مدل های دیگر را برای بررسی از دست میدهید ، بلکه بسیاری از مدلهای قدیمی تری که تولید کنندگان معمولاً بعد از ارائه محصولات جدید روی آن تخفیف میگذراند و پیشنهادات ویژه ای برای فروش روی آن قرار میدهند را نیز از دست میدهید.

در حال حاضر ارزانترین گزینه ها:
Canon EOS 4000D (EOS Rebel T100)
Canon EOS 2000D (EOS Rebel T7)
Canon EOS 200D (EOS Rebel SL2)
Nikon D3400
و جدیدترین مدل ارائه شده Nikon D3500 است. همچنین Canon EOS 1300D بسیار ارزان است اما اکنون که به پایان عمر خود نزدیک می شود تعداد زیادی از آن در بازار موجود نیست ، در حالی که Canon EOS 250D به تازگی وارد بازار شده و تقریبا جای آن را پر کرده است.

در انتهای لیست EOS 1300D / EOS Rebel T6 قرار دارد که دارای یک سنسور 18 مگاپیکسلی است و می تواند تنها با 3 فریم در ثانیه عکسبرداری کند و دارای یک سیستم (AF) ۹ نقطه ای است.
نسخه جدیدتر آن EOS 4000D است که مشابه با مشخصات EOS 1300D / EOS Rebel T6 است ، اما این دوربین جدیدتر ارزش هزینه اضافی را ندارد زیرا دارای لنز پلاستیکی و صفحه نمایش 2.7 اینچی بسیار ضعیف است، بنابراین بهتر است آن را تهیه نکنید.

قدم بعدی EOS 2000D / EOS Rebel T7 است و ارزش هزینه بیشتری دارد زیرا با ارتقا وضوح آن از 18MP به 24.1MP سطح خود را افزایش داده و ازEOS 200D / EOS Rebel SL2 پیشرفته تر شده است و دارای سنسور 24.2mp و سیستم درخشان Dual Pixel CMOS AF کمپانی Canon (برای فوکوس سریع Live View) است ، همچنین با سرعت عکسبرداری ۵ عکس در ثانیه‌ و صفحه نمایش لمسی با زاویه متغیر و یک سیستم AF مشابه 9 نقطه ای مانند دو دوربین دیگر نیز دارد.

جدیدترین مدل EOS 250D / EOS Rebel SL3 است که کاملا مشابه EOS 200D است که دارای یک موتور پردازش جدید DIGIC 8 ، عکسبرداری سریع پشت سر هم و فیلمبرداری 4K است و تنها به دلیل تغییر کوچکی در برخی عملکردها گران تر فروخته میشود. پس میتوانید پول خود را ذخیره کنید و به جای آن به سراغ EOS 200D / EOS Rebel SL3 بروید.

کمپانی نیکون اعلام کرده ، هر دو دوربین D3400 و D3500 دارای سنسور 24.2MP هستند و می توانند با سرعت 5fps عکسبرداری کنند و هر کدام از آنها با یک سیستم (AF) ۱۱ نقطه ای درست شده اند.

دوربین D3500 نیکون در واقع دارای یک سنسور جدیدتر است ، هندلینگ در آن بهبود یافته و یک دستگیره بزرگتر برای آسایش کاربر فراهم شده است. عمر باتری نیز در آن افزایش یافته است(از 1200 عکس به 1550 عکس ارتقا پیدا کرده است.)

بهترین پیشنهاد برای تازه کار ها D3500 است. این دوربین همانند سایر دوربین ها بی نقص نیست اما عملکردی خوبی را ارائه میدهد و استفاده از آن برای کاربران مبتدی بسیار آسان تر از سایر دوربین ها است.
در کل تفاوت زیادی بین پیشنهادات canon و nikon وجود ندارد و انتخاب شما وابسته به انتظاراتی است که از دوربین خود دارید پس قبل از خرید توجه کنید که دقیقا از دوربین خود چه میخواهید.
دوربین های DSLR برای نیمه پیشرفته ها:

اگر بتوانید پول بیشتری هزینه کنید انتخاب های بهتر و مناسب تری خواهید داشت کمپانی canon دوربین Canon EOS Rebel T5i یا EOS 700D و Canon EOS Rebel T6i یا EOS 750D همچنین Canon EOS T8i یا EOS 800D را در اختیار کاربران قرار داده است.

کمپانی Nikon نیز ، مدلهای کاملاً مشابهی را ارائه داده است، اما Nikon D5300 و Nikon D5600 هنوز هم جزو دوربین های بسیار قوی Nikon هستند.

دوربین EOS Rebel T5i / EOS 700D که جزو اولین دوربین های معرفی شده Canon است اکنون سن خود را در مقابل دیگر دوربین ها نشان می دهد ، زیرا دوربین هایی با سنسور 18MP با سنسورهای 24MP مطابقت ندارند. به همین دلیل در حال حاضر این دوربین بسیار ارزان است.

برای کار حرفه ای تر Nikon D3500 مزایای بیشتر و بهتری نسبت به EOS Rebel T5i/EOS 700D دارد. این مزایا شامل یک سنسور 24.2 مگاپیکسلی 39 نقطه ای ، صفحه AF با فیلتر کم گذر ، صفحه نمایش LCD درون بدنه 3.2 اینچی. (این مزایا Wi-Fi و نمایش لمسی را شامل نمیشود.)

در مجموع ، این دوربین یکی از پیشنهاد های Canon است ، اگرچه هنگام بررسی دوربین ، متوجه شدیم دوربین برخلاف توضیحات منتشر شده ، دارای قابلیت سرعت AF D5300 نیست. اما مزایای مثبت و قیمت بسیار وسوسه انگیز آن این مشکل را به خوبی پوشش میدهد و آن را تبدیل به یک پیشنهاد عالی میکند.

با هزینه بیشتر دوربین
Canon EOS Rebel T6i/750D
نیز به چشم می خورد. این دوربین دارای هندلینگ بسیار عالی و نحوه اجرای کنترل های صفحه لمسی فوق العاده ای است و به طور کلی ، این دوربین گزینه ای مناسب میتواند باشد.

هر سه این DSLR ها که راجبشان توضیح دادیم توسط مدلهای:
(D5600 , EOS 77D , Rebel T7i/EOS 800D)
که تازه ترین پیشنهادات canon و nikon هستند جایگزین شده اند.

جانشین اصلی T6i/750D دوربین EOS 800D است که با یک سنسور جدیدتر (وضوح تصویر همان 24.2 مگاپیکسل باقی مانده است) و عملکرد نویز در ISO های بالاتر بهتر شده و سیستم AF تا حد زیادی بهبود یافته است.
دوربین The EOS 77D تا حد زیادی با مشخصات T7i / 800D مشابه است ، اما کنترل های نصب شده روی بدنه عملکرد های فوق العاده ای را ارائه می دهند - که اگر کاربر با تجربه تری باشید میتواند برایتان مفید باشد.

دوربین Nikon D5600 یک گزینه عالی است که شامل یک سنسور 24.2MP (تصاویر با جزئیات را تولید می کند) به همراه یک صفحه لمسی عالی ، سیستم AF مناسب 39 نقطه ای است.
اینها همه ترکیب شده اند تا D5600 را به عنوان یکی از بهترین DSLR های سطح ورودی در دسترس قرار دهند ، اما احتمالاً فقط برای عملکرد کلی توسط
EOS Rebel T7i / EOS 800D
تهیه شده است.
دوربین های DSLR برای علاقه مندان و پیشرفته ها:

اگر دنبال دوربینی پیشرفته تر از ابتدایی ترین پیشنهادات تولید کنندگان هستید ، پیشنهاد ما مدل هایی مانند Canon EOS 80D ، Nikon D7200 و Nikon D7500 که از جدیدترین مدل های ارائه شده هستند ، است.

هر سه دوربین تقریبا قیمت مشابهی را طی میکنند ولی تفاوتی نیز در آنها وجود دارد.

دوربین Canon EOS 80D دوربینی فوق العاده برای علاقه مندان است که دارای صفحه LCD لمسی همراه با سیستم Dual Pixel CMOS AF (موجب focous مداوم در عکس ها و فیلم ها میشود) و یک سیستم AF عالی ۴۵ نقطه ای است. سیستم این دوربین بطور درخشان عمل می کند ، اگرچه تنظیمات گسترده AF ممکن است برخی عملکرد ها را تحت الشعاع قرار دهد. با این وجود میتوانید با 7fps بطور مداوم و پشت سرهم عکسبرداری کنید همچنین توصیه میشود روی صفحه کنترل آن حساب باز کنید تا بتوانید در فیلمبرداری نیز سریع عمل کنید. همچنین دارای سنسور 24.2MP است که قادر به نگه داشتن نویز است وسطح خوبی از جزئیات را ثبت میکند. در کل این دوربین یک DSLR عالی است که که عملکرد مطلوبی را ارائه میدهد.
در حال حاضر D7500 جایگزین D7200 شده است اما مزایای آن را فراموش نکنید D7200 دارای بسته بندی فوق العاده با عملکردی مناسب و یک سیستم AF عالی 51 نقطه ای است‌. این دوربین با داشتن سنسور 24.2mp در صدر جدول قرار گرفته و تبدیل به یکی از دوربین های ایده آل علاقه مندان شده است(به خصوص اگر لنزهای Nikon را در اختیار دارید.) این دوربین درحال پیشرفت است و میتواند انتخاب مناسبی برای خرید باشد.

میرسیم به جدیدترین دوربین ارائه شده یعنی D7500.
آخرین به روز رسانی Nikon برای ترکیب DSLR های خود بزرگترین تجدید نظر را از زمانی که D7000 جایگزین D90 شد در ما وجود آورده است. دوربین D7500 ترکیبی از سنسور 20.9 مگاپیکسلی نیکون و موتور پردازش تصویر EXPEED 5 از D500 در یک بدنه جمع و جور تر و ارزان تر است ،که آن را به یک پیشنهاد بسیار وسوسه انگیز تبدیل کرده است.مشخصات فنی APS-C DSLR

دو مدل دیگر بین هریک از محصولات تولید کنندگان قرار گرفته است‌.
دوربین Canon EOS 7D Mark II و دوربین Nikon D500 که اخیرا ارائه شده اند عملکرد قانع کننده ای را به عکاسان ارائه میدهند. سنسورهای آنها به ترتیب با 20.2MP و 20.9MP به طور مساوی با هم مطابقت دارند.سنسور D500 فاقد یک فیلتر ضد حساسیت است ، که برای گرفتن جزئیات بیشتر میتواند بهتر عمل کند‌.

تا قبل از انتشار D500 سیستم AF متقاطع 65 نقطه ای دوربین EOS 7D Mark II چشمگیر بود. اما D500 نیکون این کار را با یک ماژول AF متقابل 153 نقطه ای انجام داده است.(اگرچه فقط 55 مورد از این موارد توسط کاربر قابل دسترسی است و بقیه بصورت اتوماتیک عمل میکنند)

هر دو دوربین می توانند با سرعت 10 فریم در ثانیه عکسبرداری کنند ، اما کمپانیcanon برای دوربین D500 نوید 200 فریم خام را در مقابل 31 فریم خام می دهد ، هر چند هر دو می توانند JPEG را به طور نامحدود با سرعت 10 فریم ضبط کنند. این دو دوربین دارای ضبط ویدیوی 4K ، دامنه ISO وسیع تر ، وضوح تصویر و عملکرد متغیر صفحه نمایش لمسی است ،درکل دوربین D500 در بسیاری از موارد از رقیبان خود پیشی می گیرد.
برترین دوربین های DSLR:

بیشتر افرادی که DSLR را در این سطح خریداری میکنند ،به دنبال دوربینی هستند که دارای سنسور تمام فریم است ، در این سطح هر دو تولید کننده طیف وسیعی از دوربین ها را ارائه می دهند که در ادامه به آن میپردازیم.

برترین دوربین های این لیست عبارتند از
Canon EOS 6D Mark II ، Nikon D610
و Nikon D750 که در ادامه توضیحاتی از هرکدام را در اختیار شما قرار میدهیم.

دوربین The EOS 6D Mark II جدیدترین دوربین منتشر شده است که از دو رقیب اصلی خود از کمپانی Nikon جلو زده این دوربین با یک سنسور فول فریم 26.2MP ، در مقایسه با سنسور 24.3MP که در دوربین های D610 و D750 موجود است ، کیفیت بهتری را ارائه میدهد. اما این مزایا دلیل بر این نیست که nikon را کنار بگذارید زیرا همانطور که میدانیم عملکرد محدوده دینامیکی نیکون بین تمام دوربین های همسطح خود بهتر است.

دوربین The EOS 6D Mark II دارای یک سیستم Af عالی ۴۵ نقطه ای است که نسبت به بعضی شرایط دلخواه ما سنگینی مرکز فریم را کمتر میکند که صفحه لمسی با زاویه متغیر با سیستم درخشان Dual Pixel CMOS AF Canon آن را تشکیل می دهد.

در حال حاضر عملکردهای دوربین D610 در حال افزایش است ، اما این باعث افزایش قیمت آن نشده بلکه این دوربین در لیست ما ارزان ترین دوربین تمام فریم می باشد. همچنین با وجود یک سیستم AF سه بعدی 39 درجه و11 نقطه ای از نوع cross نیز کاملاً مشخص است ، که برای استفاده همه جانبه عالی است.

دوربین D750 مانند D610 ، ممکن است سن خود را مقابل دیگر دوربین ها نشان دهد ، اما این دوربین همچنان یک DSLR ظریف و محبوب است. در این دوربین شما یک صفحه نمایش LCD با وضوح مناسب (بدون کنترل صفحه لمسی) و یک سیستم 51 نقطه ای AF از نوع متقاطع دریافت می کنید ، در حالی که کیفیت تصویر نیز به طور قابل توجهی بهتر از D610 است.در حقیقت ، وقتی که آن را بررسی می کردیم ، به هیچ مشکلی برنخوردیم. همچنین اگر عکسبرداری و فیلمبرداری با نور کم باشد ، D750 مناسب ترین انتخاب از این دسته است.

پیشنهادات برای سطح های پیشرفته تر

کمپانی canon و nikon هردو گزینه های مختلفی را در قیمت های تقریبا مشابه ارائه داده اند اما مهم ترین آنها
Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5DS (EOS 5DS R هم خانواده دوربین)
Nikon D810 و Nikon D850
هستند.

بیایید با EOS 5DS 50MP شروع کنیم که مدت طولانی است که به دلیل وضوح بالا محبوب ترین دوربین DSLR شناخته شده است اما همه ی پیکسل های آن عملکرد فوق العاده ای ندارند. این دوربین برای عکاسان فضای باز و کسانی که در استودیو کار می کنند میتواند عملکردی عالی داشته باشد.

دوربین EOS 5D Mark IV همچنان با مقادیر مناسبی از پیکسل های متنوع ارائه میشود همچنین دارای یک سیستم AF فوق العاده 65 نقطه ای ، هندلینگ عالی و عکسبرداری پشت سر هم 7fps متناسب با مدل های مختلف عکاسی ، است.

دوربین EOS 5D Mark IV تا همین اواخر ، بهترین DSLR در سایر کشورها و مقطع ها بود ، اما با ورود دوربین D850 کمپانی نیکون این دوربین تحت الشعاع قرار گرفت. به طور خلاصه ، این دوربین به دلیل وضوح بالا عملکردهای بسیار خوبی را در خود جای داده است همچنین این سنسور نتایج بسیار خوبی را با سیستمAf 153 نقطه ای و عکسبرداری پشت سر هم 7fps ارائه می دهد. این دوربین جزو بهترین DSLR هایی است که می توانید خریداری کنید.

میرویم سراغ دوربین D810 نیکون که شاید D850 جایگزین آن شده باشد ، اما هنوز هم جزو DSLR های عالی است که میتوانید آن را با قیمتی عالی بدست آورید.
دوربین های mirrorless:

انتخابات شما بین Canon و Nikon به DSLR محدود نمی شود زیرا این دو شرکت در ترکیب فعلی خود گزینه های mirrorless را نیز در دسترس دارند. اما کمپانی nikon اخیراً یکسری از دوربینهای mirrorless خود را بازنشسته کرده است ، بنابراین canon است که در حال حاضر وسیع ترین پیشنهادات را ارائه میدهد.

اکثر این موارد در سری EOS M قرار دارند که چهار گزینه جداگانه را شامل می شوند:
EOS M100 ، EOS M6 ، EOS M5 و EOS M50.

کوچکترین عضو این خانواده دوربین EOS M100 ، که دارای صفحه نمایش فلیپ است که سیستم DM Pixel CMOS AF سازگار با ویدئو Canon برای آن توصیه میشود. این دوربین در واقع دوربینی مناسب برای vlogger ها و کسانی که خواستار دوربینی جدی تر و قوی تر هستند ، است هرچند که برای سلفی های ساده نیز مناسب است اگرچه در کنار محاسن آن عیوبی مانند نداشتن درگاه میکروفن برای ضبط صدا و نداشتن viewfinder نیز دارد.

مدل بعدی دوربین EOS M6 است ، این دوربین با دارا بودن درگاه میکروفون مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است است اما فاقد viewfinder است. درحقیقت قیمت آخر آن که کمی بالا است به دلیل مجموعه زیادی از کنترل هاست که در خود جای داده و کار با آن را جدی تر و سخت تر کرده است. همچنین نکته برجسته این دوربین این است که برای بالاتر بردن و اختصاصی کردن سطح خود عملکرد hot shoe را به همراه صفحه شماره گیر آن به عنوان جانشین انتخابی viewfinder روی دوربین اضافه کرده است. همچنین به دلیل داشتن گزینه عکسبرداری صامت جزو دوربین های محبوب بین کاربران است.

دوربین EOS M5 در عملکرد کاملا مشابه EOS M6 است.این دوربین مجهز به viewfinder الکترونیکی مستقر در مرکز است که باعث می شود از نظر سبک و کارکرد جزو برترین DSLR ها باشد همچنین چرخش صفحه LCD آن که در قسمت پایینی دوربین انجام میگیرد ، به وضوح برای استفاده در فیلمبرداری ایده آل است. همراه با ، عکسبرداری پشت سرهم 7.4fps و گزینه Dual Pixel CMOS AF که باعث ابتکار عمل در سوژه های ساکن میشود.

هیچکدام از مدل هایی که راجبشان صحبت کردیم قابلیت ضبط فیلم 4K را ارائه نمیدهد ، گزینه چهارم ما ، دوربین EOS M50 / EOS Kiss M است.
که متأسفانه سیستم Dual Pixel AF کمپانی canon هنگام ضبط ویدیوهای 4K کارایی ندارد اما در عوض این دوربین دارای موتور پیشرفته تر پردازش DIGIC 8 که جدیدترین موتور پردازش و فرمت Raw است.
هم اکنون این دوربین با دوربین های همسطح خود در لیست قیمت ها حالت رقابتی دارد و دارای view finder الکترونیکی 2.36 میلیون نقطه ای و صفحه لمسی همراه با زاویه متغیر است. اگرچه کیفیت آن در عکاسی و فیلمبرداری با دوربین EOS M6 مطابقت دارد.
اما یکی از مشکلات این دوربین مانند سایر دوربین های مدل EOS M این است که، تنها با چند لنز مخصوص سازگاری دارد .
پیشنهادات برای سطح پیشرفته تر

مدل های سری EOS کمپانی canon جذابیت های خاص خود را دارند ، اما جذابیت واقعی سیستم های mirrorless این دو کمپانی (canon و nikon) برای علاقه مندان و حرفه ای ها مشخص است.

هر دو شرکت در ماه های اخیر سیستم های mirrorless را ارائه داده اند و هر چهار دوربین منتشر شده تاکنون - یعنی EOS RP Canon ، EOS R و Z6 و Z7 نیکون - از سنسورهای فول فریم برخوردار شده اند.

آخرین مدل ارائه شده توسط canon دوربین EOS RP است. که با توجه به کسانی که به دنبال به روزرسانی های مختلف از APS-C DSLR هستند بسیار مناسب است ، همچنین از یک سنسور 26.2MP سیستم DOSL تمام فریم EOS 6D Mark II ، یک سیستم AF ویژه 4779 نقطه ای جدید و صفحه ای لمسی با زاویه متغیر تشکیل شده است.

این دوربین با لنزهای جدید سازگاری دارد که فعلا چهار مورد از آنها در دسترس قرار گرفتند و این کمپانی وعده داده است که تا پایان سال 2019 لنزهای باقی مانده را نیز برنامه ریزی کند و این دوربین را با مجموعه 10 عددی عرضه کند. همچنین Canon تضمین کرده است که از طریق سه کاربر انتخابی از EOS ، امکان استفاده از لنزهای EF را در سیستم جدید فراهم آورد.

دوربین EOS RP با دارا بودن بدنه خوب ، کیفیتی عالی در تصویر ، عملکرد فوکوس خودکار در صدا و بسیاری عملکرد های فوق العاده دیگر ارائه شده است. هرچند این دوربین به دلیل نداشتن لنزهای مناسب برای از بین بردن shine روی سوژه ، قابلیت ویدیویی خود را زیر سوال برده است ، اما اگر در حال حاضر لنزهای EF را در اختیار دارید و کیفیت عکس برایتان بیشتر از فیلم مهم است ، این دوربین میتواند گزینه مناسبی باشد.

دوربین EOSR اولین دوربینfull-frame, mirrorless
کمپانی canon است. که با یک جایگاه مشخص در بین دوربین EOS 6D Mark II (سطح علاقه مندان) و دوربین EOS 5D Mark IV DSLR (سطح حرفه ای ها) قرار گرفته است . همچنین از جدیدترین سنسور فول فریم 30.3MP و قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K ، وضوح EVF 3.69 میلیون نقطه ای و صفحه لمسی 3.2 اینچی
بهره می برد ، به همراه یک سیستم سریع AF که در عکسبرداری و فیلمبرداری درخشان عمل می کند.

ما تاکنون اطلاعی درباره تصمیمات Canon برای طراحی دوگانه و مدل کلی انتخاب شده نداریم ، اما تغییر در آن بسیار عالی است و میتواند نمونه ای با کیفیت تر ارائه دهد. همچنین به نظر می رسد که کیفیت تصویر از آنچه که تاکنون در این دوربین دیده ایم بسیار بهتر شده باشد.

کمپانی Nikon با ارائه دو مدل فول فریم ، Z6 و Z7 سری Z از Canon جلو زد. این دو دوربین تقریباً همه عملکرد هایشان مشترک است ، و در واقع Nikon در اختلافات کلیدی صرفه جویی کرده است.

دوربین Z6 به لطف سنسور 24MP ، عملکرد عکسبرداری پشت سر هم 12 فریم در ثانیه ، سیستم AF فوق العاده 273 نقطه ای و نکته قابل توجه یعنی قیمت ارزان آن، به یک دوربین جذاب بین کاربران تبدبل شده است.

دوربین Z7 با داشتن سنسور 45.7 مگاپیکسلی، گزینه ای مناسب تر برای کسانی است که در گرفتن عکس به دنبال وضوح بیشتری هستند. دارای یک سیستم AF متراکم 493 نقطه ای است و یک حالت ترکیبی نسبتا خوب 9 fps است که برای عکاسی منظم از سوژه های متحرک مناسب است.

این دو دوربین با لنزهای جدید برنامه ریزی شده اند که هم اکنون سه لنز از مجموعه آن منتشر شده است . با برنامه ریزی های بیشتر این کمپانی در طی چند سال آینده و سیستم هایی مانند EOS R ، شما می توانید لنزهای مختلفی را از طریق آداپتور اختیاری روی بدنه دوربین نصب کنید.

درواقع محبوبیت Z7 به دلیل کیفیت فوق العاده و تصاویر بسیار چشمگیری است که ارائه میدهد.
همچنین استفاده از کارتهای حافظه XQD یکی از عملکردهای بحث برانگیز این دوربین بوده است. با این حال ، باتری آن به اندازه رقبای خود (از جمله سری A7 دوربین های فول فریم sony) قوی نیست .

دوربین عکاسی | دوربین نیکون | دوربین کنون | مقایسه نیکون و کنون | مقایسه کنون و نیکون | دوربین کنون بهتر است یا دوربین نیکون | کنون بخریم یا نیکون | بهترین دوربین چیست | دوربین مناسب | nikon | canon | عکاسی